Erzurum’un Ligde Kalma Savaşı

Erzurum Fenerbahçe'yi yenme peşinde
Erzurum - Fenerbahçe
May 20,2019
20:00

Son haftaların formda takımı Büyükşehir Belediye Erzurum aldığı galibiyetler ile ligde kalma ihtimalini yükseltti. Kalan iki maçı da kazanıp Göztepe’nin üzerine çıkma uğraşında olan Erzurum bu hafta evinde Fenerbahçe’yi konuk ediyor. Erzurum şu an 32 puan ile 17. sırada ama Bursaspor ile arasında 1, Göztepe ile 2 puan fark var. Rakiplerinin puan kaybetmesi ve Erzurum galibiyeti durumunda yerler değişir. Fenerbahçe ise son iki maçını kazanarak kendisini rahatlattı. Bu sezon için artık kalan maçları kaybetse de sorun yok. Şimdi Fenerbahçe kalan maçları kazanıp sezonu görece daha iyi bir yerde bitirmek istiyor. Bu haftaki karşılaşmada esas sorun sarı lacivertlilerin deplasman fobisi ve sezon boyunca üç hafta üst üste galip gelememiş olmaları. Bütün bunlar Erzurum lehine avantaj.

BONUS: 500TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna
  • Hamza Hamzaoğlu’nun takımın başına gelmesiyle Erzurum kendisine gereken puanları toplamaya başladı. Özellikle kümede kalma mücadelesini birlikte verdiği Akhisar, Bursaspor ve Göztepe’yi mağlup etmesi hem puan hem de moral açısından önemliydi. Son hafta Malatya’ya mağlup olmuş olsalar bile evlerinde iyi oynuyorlar ve üç puana çok ihtiyaçları var.
  • Uzun süre küme düşüp düşmeyeceği konuşulan Fenerbahçe geçen hafta Akhisar’ı mağlup ederek kendisini rahat bir noktaya getirdi. Şimdi kafası rahat bir şekilde kalan maçlara bakabilir. Ne var ki Fenerbahçe’nin kafası rahat olsa da özellikle gol yollarındaki sorunu ve kendi birinci bölgesinde baskı yediği zaman top kayıpları yaşaması problemi devam ediyor. Bu hafta da bu sorunlar devam eder.
  • Erzurum teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu takımın başında olduğu 8 maçta yaptığı değişiklikler ile deneyimini gösterdi. Rakiplerinin açıklarını oldukça iyi analiz eden teknik adam bu hafta da sarı lacivertliler karşısında takımına avantaj sağlayacak noktaları bulacaktır. Buna karşılık oyuncu kalitesi bakımından Fenerbahçe’nin çok daha iyi olduğunu belirtmekte yarar var.
  • Alışıldığı üzere Fenerbahçe kanatlardan yapacağı akınlar ile rakibin üzerine gitmeye çalışacaktır. Şayet Erzurum defansını geçebilirler ise ceza sahası içinde etkili vuruş yapma ihtimalleri var. Ayrıca sezon sonu takımdan ayrılacak oyuncuların da kendilerini göstermeleri için son şans olduğundan Fenerbahçe uzun süredir görülmediği kadar istekli oynayabilir. Fakat, motivasyon açısından Erzurum daha üst noktada.

Büyükşehir Belediye Erzurum ile Fenerbahçe arasındaki maçta favori bir ekip yok. Her iki takım da mücadeleyi kazanacak güçte ama beraberlik ihtimali de yüksek. Geçen hafta Akhisar’ı kümeden düşüren Fenerbahçe bu hafta Erzurum’a yapabilir. Toplam gol ise 2,5 altı olur.

Bahis yap -