İsveç Grup Liderliği Peşinde

İsveç ile İspanya liderlik için karşılaşıyor
İspanya v İsveç
Haziran 10,2019
21:45

Son Dünya Kupası’nın yıldızlarından İsveç bekleneni veremeyen ve kadroda gençleşmeye giden İspanya’ya karşı. Avrupa Kupası elemelerinde İspanya oynadığı 3 maçın 3’ünü de kazandı. Tabii karşısındaki ekiplerin grubun en kolay takımları olduğunu da unutmamak gerek. Yine de İsveç’in 3-3 berabere kaldığı Norveç’i yenmeleri onları lider duruma getirdi. Bu hafta İspanya evindeki maçta Vikingleri yenerek liderliğini perçinlemek ve en yakın rakibi ile puan farkını açmak istiyor. Norveç karşısında beraberlik aldığı için ikinci sırada bulunan İsveç ise deplasmanda alacağı galibiyet ile grup liderliğine yükseleceği gibi büyük bir avantaj da kazanabilir.

BONUS: 1000TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna
  • İspanya hala güçlü bir takım. Hatta grubundaki en güçlü ve deneyimli ekip durumunda. Bu da onların maçlara bir puan önde çıkmasını sağlıyor. Zaten oynadıkları üç maçın da ilk devresinde galip geldikleri için ikinci yarıyı daha rahat çıkardılar. Fakat, bu sefer karşılarında gol yollarında oldukça etkili olan bir rakip var. O yüzden gol ararken defansı da sağlam tutmaları şart.
  • İsveç son yıllarda giderek daha iyi top oynuyor ve bunu en son Dünya Kupası’nda da gösterdiler. Her ne kadar Uluslar Ligi’nde Türkiye’ye mağlup olup grupta ikinci olsalar da Avrupa Kupası elemelerine oldukça iyi hazırlandıkları görülüyor. Norveç karşılaşması dışındaki bütün müsabakalarda ilk devrede gol atmayı bildiler. Norveç maçında ise üç golü de ikinci yarıda kaydettiler.
  • Boğalar bu haftaki maçta yine alışıldık şekilde kısa ve ayağa paslar ile rakip ceza alanına gitmeye, orta alanda hızlıca çoğalıp topu genelde kendilerinde tutmaya çalışacaklardır. Ayrıca atak yedikleri zamanda topu kapıp kontra atağa çevirme yönünde bir oyun kurgulamaları muhtemel. Ne var ki Dünya Kupası öncesinde Tunus ile oynadıkları maçta görüldüğü gibi tam saha pres yedikleri oyunlarda zorlanıyorlar.
  • Bu zorlu maçta İsveç yine her iki devrede de gol atmaya çalışacaktır. İspanya’nın defansının oldukça iyi olduğu biliniyor ancak İsveç gibi hem fizik hem de kondisyon açısından oldukça önemli noktadaki bir takımın golcülerini her saniye durdurmakta başarılı olamayabilirler. Bununla birlikte İsveç de İspanyol golcüleri engellemekte zorlanacaktır.

İspanya ile İsveç arasındaki zorlu müsabakada her iki tarafın da şansı eşit. Karşılaşmada karşılıklı goller beklemek mümkün. Maçta toplam gol 2,5 altında kalabilir zira takımların performansı sonucun 1-1 olacağı beklentisini yükseltiyor.

Bahis yap -