Macaristan’dan Beklenmedik Atak

Azerbaycan Galibiyeti İçin Macaristan Karşısında
Azerbaycan v Macaristan
Haziran 08,2019
20:00

Avrupa Şampiyonası elemelerinde ilk maçlardaki en şaşırtıcı skorlardan biri Macaristan’ın evinde Hırvatistan’ı 2-1 mağlup etmesiydi. Dünya Kupası finalinin ardından bir çöküş içine giren Hırvatistan gruptaki ilk maçında Azerbaycan’ı mağlup etse de Macaristan’a boyun eğmişti. Şimdi Macaristan deplasmanda grubun en zayıf ekibi olarak görülen Azerbaycan ile karşılaşacak. Deplasmanda Hırvatistan’a 2-1 mağlup olan Azerbaycan için grupta iddialı olduğunu göstermenin yolu evinde Macarları yenmek. Ne var ki bu pek de kolay bir iş değil. Her iki ekibin de gol yollarında görece becerikli olduğu biliniyor ama kalelerini gole kapatamıyorlar. Bu haftaki maçta da yine karşılıklı goller beklenmeli fakat Azerbaycan’ın kazanması halinde E grubunda oldukça ilginç bir tablonun ortaya çıkacağı da unutulmamalı.

BONUS: 700TL'YE KADAR 200%
Şimdi Oyna
  • Macaristan çok uzun zamandır iyi bir futbol oynamıyor. Gerek liginin gerekse milli takımın kalitesi orta seviyelerde. Futbolu ülke genelinde üst seviyeye çıkaracak bir yapılanma da söz konusu değil. Tüm bu olumsuzluklara karşı Hırvatistan’ı evlerinde yenmeleri büyük bir başarı. Yine de Hırvatistan’ın son bir yıldır kademeli olarak gerilediği de unutulmamalı.
  • Azerbaycan da tıpkı Macaristan gibi gerek lig gerekse milli takım açısından pek de öne çıkmıyor. Onlar ilk turda tek maç yaptılar ve deplasmanda Hırvatistan’a yenildiler. Yine de deplasmanda gol atabilmeleri bir başarıydı ve evlerindeki mücadelelerde daha fazla skor yapacakları görüşü hakim. Bu hafta Macaristan’ı evlerinde mağlup edebilirlerse grupta bütün takımların galibiyeti olacak.
  • Şayet bu hafta Hırvatistan ile Galler berabere kalırsa ve Macaristan Azerbaycan’ı yenerse bir anda grup liderliğine yükselecek. Bu çok uzun zamandır Macaristan’ın yakalayamadığı bir fırsat. Gerçi galibiyet halinde skora bağlı olarak liderlik veya en kötü ikincilik durumu söz konusu. Bu da Macaristan’ı galibiyete daha fazla motive ediyor ama ekibin deplasmanlarda her zaman favori olmadığını unutulmamalı.
  • İki takım da kanatlardan ataklarla gol bulmayı deniyor. Dikine oyun anlayışından uzaklar. Duran toplarsa fazla tehlikeli olmasa da rakip defansın hata yapması halinde gol ile sonuçlanabiliyor. Kısaca birbirine benzeyen ve güçleri yakın iki ekibin mücadelesi olacak. Maçın skoru ise ikinci yarıda atılacak gol ya da goller ile belli olacaktır.

Azerbaycan ile Macaristan arasındaki maçta konuk ekip az farkla favori. Ama yine Azerbaycan evinde galip gelerek sürpriz yapabilir. Karşılıklı goller olacağı gibi her iki yarıda da gol ihtimali yüksek. Toplam golün ise 2,5 üstü olması bekleniyor.

Bahis yap -