Sırada İzlanda Var

Türkiye İzlanda deplasmanında galibiyet arıyor
İzlanda v Türkiye
Haziran 11,2019
22:45

Türk milli takımı haftasonu Konya’da tarihindeki en büyük galibiyetlerden birine imza atarak son dünya şampiyonu Fransa’yı 2-0 mağlup etti. Bu galibiyet sonrası gruptaki puanını 9’a çıkaran Türkiye liderliğe yükseldi. Şimdi Avrupa Şampiyonası elemelerinde gruptaki bir diğer iddialı takım olan İzlanda ile karşılaşacak olan ay yıldızlılar bu maçtan da galibiyet en kötü beraberlik almak istiyor. İzlanda ise Fransa’ya 4-0 mağlup olmasına karşın Arnavutluk’u 1-0 yenerek ilk 3 puanına kavuştu. Avrupa Şampiyonası’na katılmak isteyen İzlanda’nın evindeki mücadelede Türkiye’yi yenmesi şart yoksa grupta geriye düşecek. Her iki takımın da galibiyet parolasıyla çıkacağı maçta Türkiye son maçtaki oyunu sebebiyle favori durumda.

BONUS: 600TL'YE KADAR 150%
Şimdi Oyna
  • İzlanda, Dünya Kupası elemelerinde gruptan lider çıkmasına karşın Dünya Kupası’nda grup sonuncusu olmuştu. Yine de oynadıkları futbol ve Arjantin ile berabere kalacak başarıyı göstermeleri pek çok kişinin sempatisini kazanmalarına yetmişti. Şimdi Avrupa Şampiyonası’na katılmak isteyen İzlanda bunun için Türkiye’yi yenmek zorunda.
  • Fransa karşısında muhteşem bir futbol ortaya koyan ve son yılların en iyi takım oyununu sergileyen Türkiye son üç maçında aldığı 9 puanın moraliyle İzlanda karşısına çıkıyor. Şenol Güneş yönetiminde yeni bir çehreye kavuşan ay yıldızlılar bu maçta da ilk 3 maçta olduğu gibi prese dayalı atak bir oyun sergileyecektir. Özellikle gençlerden kurulu yeni iskeletin hızlı ve iyi oturması Türkiye’nin en büyük avantajı.
  • Evindeki maçta mutlaka galibiyet isteyen İzlanda, Türkiye karşısında en büyük kozu olarak fiziksel üstünlüğünü kullanmaya çalışacaktır. Özellikle ikili mücadeleler ve kornerlerde İzlanda istediği gibi pozisyonlar yakalarsa golü bulabilir. Diğer yandan İzlanda’nın handikabı pres yapan rakipler karşısında orta sahada topu fazla ayakta tutamaması.
  • Türkiye bu haftaki maçta yine prese dayalı bir oyundan yana olacaktır. Özellikle hücum hattında Burak Yılmaz’ın kapacağı toplar büyük tehlike yaratabilir. Defans hattının ise Fransa maçındaki gibi işleyeceği düşünülüyor ama özellikle duran toplardaki kafa vuruşlarına daha dikkat edilmesi gerek. Türkiye’nin İzlanda karşısındaki en büyük avantajlarından biri de topu ayağında tutma becerisi olacaktır.

İzlanda ile Türkiye arasındaki maçta favori ay yıldızlılar. Maçın nasıl bir seyir izleyeceği herkes tarafından merak edilse de 2,5 üstü olması durumu zor. Ayrıca karşılıklı gol ihtimali İzlanda’nın skor yapmasına bağlı olacaktır. Türkiye’nin maçı 0-1 kazanma ihtimali yüksek görünüyor.

Bahis yap -