Uluslar Ligi Şampiyonu Kim Olacak

Portekiz ile Hollanda finalde karşılaşıyor
Potekiz v Hollanda
Haziran 09,2019
21:45

İlk defa gerçekleştirilen UEFA Uluslar Ligi’nde finale gelindi. Gençleştirdiği takımı ile eski başarılarını yakalamak üzere olan Hollanda, Cristiano Ronaldo liderliğinde finale çıka Portekiz’e karşı. Hollanda 2018 Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanamadıktan sonra büyük bir değişime gitmiş ve takımı gençleştirmişti. Son dönemlerde oynadıkları maçlardan bu kan değişiminin oldukça işe yaradığını görüyoruz. Portekiz ise Dünya Kupası’nda son 16 maçlarında Uruguay’a elenmişti. Yine de herkes Portekiz’in oldukça güçlü bir ekip olduğunun bilincinde. Özellikle Ronaldo’nun istediği zaman neler başarabileceği 3-3 biten İspanya karşılaşmasında görülmüştü. Şimdi iki ekip de Avrupa Şampiyonası’na direk katılmak için finalde galibiyet istiyor.

BONUS: 600TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna
  • İki takım geçen yıl hazırlık maçı yapmış ve Hollanda bu mücadeleden 0-3 galip ayrılmıştı. Bu mağlubiyet Portekiz’in son iki yılda aldığı ikinci yenildi. Diğeri Dünya Kupası’nda Uruguay’a karşıydı. Hollanda rakibinin zayıf noktalarını biliyor ve bunu kendi avantajına dönüştürebiliyor. Özellikle hızlı oyun anlayışı sahada onlara büyük bir artı oluyor.
  • Portekiz her ne kadar Cristiano Ronaldo’ya sahip olsa da yaşlanmakta olan bir ekip. Çoğu futbolsever de Portekiz’in Uluslar Ligi grubunun Hollanda’ya kıyasla daha zayıf olduğu ve finale Hollanda kadar zorlu maçlara çıkmadan geldikleri görüşünde.
  • Hollanda bu hafta yine hızlı bir oyun anlayışıyla sahaya çıkacaktır ama özellikle defansta Ronaldo’yu tutma konusunda dikkatli olmalılar. Ayrıca unutulmaması gereken nokta Portekiz’in rakip ceza sahası dışında kazandığı serbest vuruşlardan gol atma oranının yüksekliği. Aynı şekilde kornerler de Portekiz için gol adına önemli. Hollanda duran top organizasyonlarına karşı yeterli önelimi alabilirse rakibinin en önemli silahlarından birini elimine etmiş olur.
  • Finalde Portekiz de Hollanda gibi atak bir oyun için sahaya çıkacaktır. Ancak onlar özellikle gol hattında Ronaldo’yu topla buluşturmaya bakacak, defansın geriye döndüğü pozisyonlarda da ceza sahası dışında faul yaptırmaya çalışacaktır. Portekiz’in zorlanacağı nokta ise 90 dakika boyunca Hollanda ile kondisyon açısından başa baş bir oyun sergilemesi noktasında kendini gösterebilir.
  • Her iki takımın da oldukça baskılı bir oyun sergilemesi beklenen mücadelede özellikle kanatlardan yapılan hücumlar golün anahtarı olacaktır. Form durumlarına da bakacak olursa karşılıklı gollerin beklenmesi gerekir.

Hollanda ile Portekiz arasındaki UEFA Uluslar Ligi finalinde her ne kadar Portekiz daha avantajlıymış gibi görünse de gençlerden kurulu takımıyla Hollanda sürpriz yapabilir. Toplam golün 2,5 üstü olması beklenmeli. Karşılıklı gol ihtimali de oldukça yüksek.

Bahis yap -